• Mozne mimomaternicove tehotenstvo?

    , Autor: Niki280293

    Dobry den poslednu ms som mala 19.5. Kedze mam nepravidelnu cyklus ma rozne dlzky od 28 do 32 dni.
    Pred ocakavanou ms asi 2 dni som mala slabo ruzovy vytok ale iba pri utreti. Nedalo mi to a 4 dni meskania ms som si zrobila test. Digitalny clear blue ukazal +1-2. Potom aj obycajny a jasne 2 ciarky.
    Objednala som sa na vysetrenie. U dr som bola 29.6 s tym ze mi povedal ze nevieme na com sme ze este neni .si isty ci nieco vidi a ze nevylucuje mimomaternicove. Brali mi krv na hcg ale vysledky este neviem. 29.6 som vecer zacala mat slabe spinenie a dnes je o nieco silnejsie podoba sa to na slabu menstruaciu. Test mi vsak vysiel stale pozitivny. Chcem sa opytat myslite ze ide o mimomaternicove ? Som z toho v strasnom strese kontrolu mam az 8.7 o tyzden a dovtedy sa z toho cakania asi zblaznim. Bojim sa ze ci to spinenie resp. Slaba ms.nieje znak mimomaternicoveho ci mi nieco nehrozi ... dakujem

    Dobrý deň, možností príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Môže sa jednať o normálne tehotenstvo v ešte veľmi skorom štádiu, kedy ani na USG nemusí byť nič vidieť (špinenie do 16. týždňa je pomerne časté, súvisí s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou), môže sa jednať aj o spontánny potrat vo veľmi skorom štádiu tehotenstva, samozrejme, ak nie je jednoznačne potvrdené vnútromaternicové tehotenstvo, musí sa stále myslieť aj na ektopickú graviditu, teda mimomaternicové tehotenstvo. Všetko záleží od dynamiky betaHCG, USG nálezu a Vašich ťažkostí. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Ak nemáte prudké bolesti podbruška alebo bruška ale iba slabo špiníte, nehrozí Vám akútne nič závažné. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.