• cysta na oblicke

    , Autor: kvarrelka

    Dobry den, som v 24tt a lekar zistil, ze moje nenarodene dieta ma na oblicke cystu. Objednal ma za dva tyzdne na kontrolny ultrazvuk. Mozem nejak pomoct tomu mojmu dietatu nech mu ta cysta zmizne? Napr. pit nejaky caj na oblicky alebo vyhybat sa mineralkam s vyssim obsahom sodika? Boli ho to? Ak mu tam ta cysta zostane az do narodenia co to potom znamena? Som prvorodicka. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, ak je diagnostikovaná cysta na obličke plodu, neznamená to ešte prakticky nič. Neviete to ovplyniť a plod to neboli. Treba to však odsledovať. Nie je dôležité ani tak to, či je prítomná cysta na obličke, ale hlavne to, či oblička funguje. Aj po narodení to treba odsledovať. Veľa ľudí ma diagnostikovanú cystu na obličke, ak však cysta nerastie a oblička funguje tak ako má, stačí to odsledovať a netreba to riešiť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov.