Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,778 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruačne bolesti

  , Autor:

  Dobrý večer chcela by som sa opýtať momentálne som v 35tt tehotenstva a za posledné dva dni pocitujem jemné bolesti ako pri menštruácii neni to stále len občas viem že teraz v tomto štádiu by už mali byť také bolesti prijatelné kedže to už začína byť vyššie štádium tehotenstva a telobsa pomaly začina pripravovať na pôrod ale veľa ľudí čo som sa o tomto bavila čo mali podobné bolesti ako ja tak vždy mali niečo zlé ako napríklad skracovanie krčka alebo podobne a čo som si ešte objavila po malej potrebe bol akýsi menší hlien (bielo žltý) objavila som to dva krát ráno to bolo trošku väčšie a večer menšie a potom sa do toho objavili tie menšie menštruačne bolesti tak som sa chcela spýtať aký máte na to názor vy a či je to v poriadku ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez vyšetrenia sa Vám objektívne vyjadriť neviem. V tomto týždni tehotenstva už môžete pocitovať mierne bolesti v podbrušku, hlavne večer. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Bolesti

  , Autor:

  Dobrý deň.Chcela by som sa opýtať, ako rozlíšiť "normálne" bolesti brucha na začiatku tehotenstva od tých, ktoré môžu byť nebezpečné. Druhý deň mám dosť intenzívne kŕče v podbrušku, ktoré v pokoji necítim, avšak pri pohybe alebo zmene polohy sú občas na nevydržanie. Tiež som si včera všimla jemné špinenie.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie v začiatkoch tehotenstva je pomerne časté. Čo sa týka bolestí v podbrušku, je to individuálne. Akoby menštruačné bolesti môžu byť prítomné pri každodennom zväčšovaní maternice. O kŕče by sa však jednať nemalo. Keďže však nepoznám všetky informácie ani okolnosti, je veľmi ťažké sa objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobry den pan doktor odvcera pocitujem take slabsie akoby menstruacne bolesti hlavne vlavo pichanie neviem akoby natahovanie som v 14 tt moze ist len o roztahovanie maternice? Uzivam magnerot ale len 1 tbl denne a este mi dal dr 2 krabice progesteron mala som hematom uz sa vstrebal,a samozrejme femibion, Aky je vas nazor na tie bolesti cely den ma pobolieva dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, popisované bolesti pravdepodobne súvisia so zväčšovaním sa maternice. Keďže však nepoznám presné informácie ani výsledky, objektívne sa pochopiteľne neviem vyjadriť. Odsledujte si to. Pri zhoršení bolestí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo

  , Autor:

  19.9.2019 som dostala poslednú menštruáciu. 30.9.2019 a 8.10.2019 sme mali nechraneny styk s manželom. 11.10. do 13.10 som slabo spinila. 19.10. som urobila digitálny tehotensky test s výsledkom 2-3+. 23.10. som začala špiniť tak som vyhĺadala gynekológa, ktory ma vyšetril a nakoĺko na sone nič nevidel tak mi zobral hcg s výsledkom 299. 25.10.2019 som začala mierne krvacať. Na ďalší deň som mala ako keby menštruačné bolesti. Mierne som krvacala aj s kuskami. Toto trvalo iba jeden deň potom som iba špinila. 29.10 som vyhladala gynekológa a som mu povedala že som krvacala aj s kuskami. On po vyšetreni mi povedal že neni vylúčený potrat. Po odobratí hcg však neklesalo ale stuplo. 31. 10. som mala hcg už 900, avšak aj so špinením.1.11.2019 som mala hcg 1400, a dva dni na to kleslo na 1390, avšak 5.11.2019 hcg vyskočilo na 1900. Zatiaľ na sone doktor nevidel plod ako ani gestačny vačok. Má podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo. Bolesti nemám a už ani nešpiním. Pociťujem občas akoby mierne akoby menštruačné bolesti krížov.
  Moja otázka znie tak že či môžem dúfať ešte že sa plod objaví v maternici,a keby sa objavil či to ešte môže byť zdravé tehotenstvo?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám všetky okolnosti ani všetky informácie, takže sa neviem objektívne vyjadriť. Na základe dynamiky beta HCG ako aj kliniky u Vás nie je vylúčené ani mimomaternicové tehotenstvo. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Áno, je možné, že ste normálne tehotná a zárodok sa nachádza v maternici. Treba to však odsledovať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa alebo gynekologickú pohotovosť.

 • Strach z pôrodu

  , Autor: zizzi

  Dobrý deň, pán doktor. Som v 30.tt (prvé tehotenstvo) a trápi ma už myšlienka na pôrod. Vedela som, že ma to ku koncu bude znepokojovať, ale mám pocit, že som to neodhadla a obavy sú väčšie ako som si myslela. Obávam sa niekoľkých vecí:
  -či spoznám, že pôrod začína,
  -či stihneme prísť do pôrodnice včas, nakoľko chcem rodiť mimo svojho mesta a obávam sa kolón v dopravnej špičke,
  -či zvládnem bolesti
  Chcem sa teda spýtať, čo odporúčate na tú psychickú prípravu pred pôrodom, (pretože chcem určite spolupracovať s lekárom a personálom a bojím sa, že spanikárim) a tiež, aké sú možnosti tlmenia bolesti (konkrétne ma zaujíma "epidurál", aké riziká sa s týmto spájajú, nakoľko ma okolie straší, že budem ochrnutá, dieťa tiež nemusí byť v poriadku a pod.)
  Ďakujem Vám veľmi pekne. Prajem príjemný zvyšok dňa.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa ničoho obávať, nie ste prvá ani posledná prvorodička a zvládli to pred Vami stovky žien. Pôrod začína pravidelnými sťahmi maternice, ktoré môžu začať ako nepravidelné menštruačné bolesti. Ak sa vystupňujú na každých 4-5 minút, treba navštíviť pôrodnicu. Za hodinu neporodíte ani dieťa z Vás nevypadne, nemusíte sa obávať. Ak budete počúvať odporúčania personálu na pôrodnej sále, určite to zvládnete, usmernia Vás vo všetkom, nemusíte sa obávať. Čo sa týka epidurálu pri pôrode, každé pracovisko má svoje pravidlá. Na našej klinike to funguje tak, že sa poučenie z epidurálom vybavuje už počas tehotenských poradní a rodička ho má v čase príjmu na pôrodnú sálu pri sebe. Ochrnutie Vám určite nehrozí. Na našej klinike je to platená služba, musí si o ňu požiadať sama pacientka, ale definitívne o podaní epidurálu rozhodujeme my na základe nálezu a ostatných okolností. Nemusíte sa obávať, tešte sa na príchod Vášho potomka.

 • Unik plodovej vody

  , Autor: Zuzana

  Dobry den, koncim 34tt a posledny tyzden mavam unik cirej tekutiny (neviem ci ide o plodovu vodu) ale len v mensom mnozstve. Dnes do rana som mala bolesti pripominajuce menstruacne bolesti v podbrusku a mala som uplne nasiaknutu vlozku cirej tekutiny. Rada by som sa poradila, ci je v tomto pripade nutne navstivit pohotovost alebo staci pockat do pondelka a ist ku gynekologovi. Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o moč, ale aj o plodovú vodu. Navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť, kde Vás skontrolujú a zistia, či je všetko v poriadku a či sa jedná alebo nejedná o ventilový odtok plodovej vody. Pri potvrdení odtoku plodovej vody je nutná hospitalizácia na pôrodnej sále.