• Hodnoty na morfologickom ultrazvuku

    , Autor: Ivaa

    Dobrý deň, bola som v 21/5 na morfologickom ultrazvuku a vyšli mi niektoré hodnoty hraničné. Môj lekár sa k tomu nevyjadril :-( viem, že dobre hodnoty sú keď sú +/- konzistenstné, ale mne vyšlo:
    BPD = 4,51 = 19/4 tt
    HC = 17,94 = 20/3 tt
    FL = 4 = 22/6 tr
    HL = 3,98 = 24/1 tt

    Najmä ten rozdiel medzi BPD a HL je skoro 4 týždne. Čo by to mohlo prosím spôsobiť?
    Ďakujem pekne.

    Dobrý deň, výsledné hodnoty sú podľa dĺžky prepočítané a pridelené týždňu tehotenstva. Pri realizovaní biometrického vyšetrenia nikdy všetky hodnoty nezodpovedajú týždňu tehotenstva presne na deň. Rozdiel do 4 týždňov sa považuje za normu, ale porovnávať priemer hlavičky a dĺžku ramennej kosti môže vyznieť dosť skresľujúco. Nemusíte sa obávať. Pri nejasnostiach je vhodné sa pýtať priamo vyšetrujúceho lekára.