• magnezium v tehotenstve

    , Autor: Soniska

    Dobry den p. doktor, momentalne som v 7 mesiaci tehotenstva a od zaciatku a este aj dlhsiu dobu pred otehotnenim som brala magnosolv 1x denne, kvoli problemami s chrbticou, svojho doktora som sa pytala ci mozem aj nadalej uzivat magnezium a povedal ze ano. no az ak som bola na vysetreni u ineho lekara tak mi povedal ze magnosolv je velmi silny v tehotenstve a mal by sa uzivat radsej magnerot. Prosim vas mohlo magnezium nejako uskodit doteraz?

    Dobrý deň, ak užívate Magnosolv raz denne kvôli chrbtici, nie je to veľká dávka, plodu ste neublížili. Môžete zmeniť preparát, alebo ho vysadiť a užívať iba podľa potreby. Magnézium môže u novorodenca po narodení spôsobiť abstinenčný syndróm, väčšinou je však spôsobený nadmerným a častým užívaním magnézia aj po 36. týždni tehotenstva.