• Liek na začiatku tehotenstva

    , Autor: Danulka183

    Dobrý deň pán doktor,

    chcela by som sa opýtať, či som mohla bábätku nejako ublížiť, ak som na začiatku tehotenstva užívala biseptol. Bohužial som nevedela, že som tehotná (vtedy som bola cca v 2, 3 týždni). Bola som v 7 týždni na vyšetrení, srdiečko bilo.
    Bojím sa aby nemalo nejakú chybu.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, Bispetol nie je kontraindikovaný počas tehotenstva. Ak bolo na vyšetreniach všetko v poriadku, nemusíte sa obávať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Odporúčam obsolvovať PTS (prvotrimestrálny) screening v 10.- 12. týždni tehotenstva.