Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,336 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • NT

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, som aktuálne v 11t a 2 dni. Je v poriadku ak mi NT vyšlo 2,8 alebo je to vysoké číslo?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, norma NT je do 3 mm, takže je to u Vás v norme. Do budúcna odporúčam informovať sa priamo u vyšetrujúceho lekára.

Podobné otázky

 • Šijové prejasnenie

  , Autor:

  Dobrý deň , chcela by som sa Vás opýtať , Som na začiatku 14tt, bola som na I. Trimestrovom vyšetrení, kde bola nameraná hodnota NT 3,1 mm, je táto hodnota veľkým rizikom prípadného postihnutia plodu ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hraničná hodnota pre NT je 3 - 3.5 mm. Je pravda, že zvýšená hodnota NT sa vyskytuje približne u 70-75% plodov s Downovým syndrómom, ale nie je to rozhodujúci parameter a mnohokrát je aj falošne pozitívny. Ak ste absolvovali kombinovaný test vrámci prvotrimestrálneho screeningu, počkajte na zvyšné výsledky. Pri nejasnostiach je sa najlepšie informovať priamo pri vyšetrení u vyšetrujúceho lekára, ktorý Vám vie najobjektívnejšie odpovedať. Keďže nepoznám všetky informácie, okolnosti ani výsledky ostatných vyšetrení, je veľmi ťažké sa takto vyjadriť.

 • Tehotenstvo a lubrikant

  , Autor:

  Dobry den, je vhodne a mozne pocas tehotenstva, pokial nemam ziadne problemy , pouzivat pri sexe obycajny lubrikant z drogerie? Som v 13tt. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môžete používať bežne dostupné schválené produkty.

 • Hnedasty vytok po pohlavnom styku

  , Autor:

  Dobry den pan doktor, obraciam sa na vas s otazkou ci je v poriadku jemne hnedasty vytok po ohlavnom styku (ihned po-vcera vecer a dnes rano tiez). Som v 21tt a neocitujem ziadne bolesti, minuly tyzden bolo na morfologickom sone vsetko v poriadku, placentu mam 1.segment vpredu vpravo. Mam utekat ku doct. Alebo staci zajtra na poradnu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odsledujte si to. Objektívne sa Vám takto neviem vyjadriť. Ak sa nejedná o krvácanie, ale iná o výtok, myslím si, že stačí navštíviť lekára podľa plánu. Ak by sa stav zhoršil, navštívte tehotenskú pohotovosť.

 • Pohyby

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. Som v 27+6 tt a už druhý deň necítim pohyby bábätka. Výsledky testov sú ok a malá bola na poslednej poradni v poriadku. Mám trochu obavy. Som prvorodička a všetko je pre mňa nové. Teraz sú veľkonočné sviatky a svojmu gynekológovi sa nedovolám. Je to bežné, že sa niekedy babätko skludní alebo mám radšej navštíviť urgent v nemocnici? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie každý deň musí byť plod rovnako aktívny, niekedy môže kopať alebo sa hýbať intenzívnejšie, inokedy menej intenzívne. Ak však necítite pohyby plodu vôbec, navštívte tehotenskú pohotovosť, kde sa to skontroluje.

 • Vypotok

  , Autor: And72

  Dobry den pan doktor, som v 19 tt gravidity a dnes na poradni na usg mi obvodna gynekologicka zistila u malickeho na pluckach len na jednej strane vypotok. Ze vraj sa za svoju prax s nicim takym nestretla. Co to moze sposobovat? Od strachu ani nezijem. Ze vraj srdiecko ma v poriadku. Aj nifty testy sme mali ok, skurat v 13tt. NT bolo 3,2. Velmi sa bojim. Na utz som objednana do Sace.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jediné čo Vám viem odporučiť je sa zbytočne nestresovať a navštíviť naše USG pracovisko a realizovať morfologický ultrazvuk podľa objednania. Takto sa Vám neviem vyjadriť k nálezu.