• Vysoký tep dieťaťa na CTG, nízke skóre

    , Autor: Michaela.sim

    Dobrý deň, som v 34 tt a absolvovala som CTG monitor, počas vyšetrenia však bábätko malo tep aj v hodnotách 180 až 190 uderov. Hodnoty base Fhr boli 170/0, AMP VAR 19/0, CYC VAR 4/0, ACC Times 5/0, DEC Times 4/0, FM Times 0, sumarne FHR1/FHR2 6/0. Lekár sa tým bližšie nezaoberal, ale vzhľadom aj na celkovo nízke sumarne skóre a vyskytujúci sa vyšší tep dieťata, by som sa chcela informovať ci takéto vysledky sú v poriadku alebo by malo byt dieta pripadne viac sledované, či aký postup by bol podľa Vášho názoru vhodnejší. Ďakujem pekne

    Dobrý deň, bazálna srdcová frekvencia nad 160 úderov je považovaná za tachykardiu. Treba však rozlišovať, či bolo 190 úderov iba počas akcelerácii alebo stále počas celej doby natáčania záznamu. Keďže nemám k dispozícii CTG záznam, neviem a nemôžem sa bližšie objektívne vyjadriť. Predpokladám ale, že ak záznam videl lekár a nenechali si Vás na pozorovaní, bol záznam v poriadku. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa alebo zdravotnícke zariadenie, kde chodíte alebo plánujete chodiť do predpôrodných poradní.