Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,989 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Neprosperujuce tehotenstvo

  , Autor: Anaj

  Dobrý deň, prosím Vás o Vás názor. PM som mala 18.1, 25.2.odber krvi- hcg 325,4, ďalší odber 3.3 hcg 416, sono 6.3. žiadna akcia iba váčok. Lekár diagnostikoval neprosperujuce tehotenstvo a čakať 2 týždne na krvácanie, ak nie návšteva lekára. Mám ešte ísť na odber krvi alebo sono ? Aký je Vás názor, prosím?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o patologické tehotenstvo, napr. anembryomolla. Ak sa skutočne jedná o patologické tehotenstvo, je nutná operačná revízia dutiny maternice. Ak sa však jedná o žiadané tehotenstvo a nemáte žiadne ťažkosti, dá sa ešte počkať a odsledovať si to. Nepoznám všetky okolnosti ani informácie, nevidel som ani USG nález, preto sa bližšie objektívne vyjadriť neviem. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • HCG

  , Autor: Kristy305

  Dobrý deň,

  rada by som sa opýtala na Váš názor so stúpajúcim hCG. Momentálne som v 8+5tt ale plod ma veľkosť 5,13mm. hCG 4.9. 207,4/ 8.9. 1109,50/ 10.9. 2792 / 18.9. 7670 / 25.9. 16600. Dnes srdečná aktivita no môj lekár si myslí že ide o neprosperujúce tehotenstvo. Prosím Vás o Váš názor. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hodnoty betaHCG majú stúpajúcu tendenciu. Ak je prítomná akcia srdca, odporúčam prvotrimestrálny USG v 11.-13. týždni tehotenstva. Predpokladám, že datácia 8+5 je prepočítaná podľa poslednej menštruácie. Ak ste mali menštruáciu nepravidelnú, alebo ovulácia bola posunutá, je skôr vhodné prepočítať datáciu tehotenstva podľa USG.