• Palpacne vysetrenie

    , Autor: Toscana

    Dobry den pan doktor, chcem Vas poprosit o radu, moze doktorka pri palpacnom vaginalnom vysetreni napr. uvolnit hlienovu zatku resp. spustit porod pokial ma dlhe nechty a uz som z casti otvorena? Vysetrenie dost intezivne citim a je z casti bolestive, este som bola upozornena ze mozem zakrvacat, co sa mi nikdy predtym nestalo. Dakujem velmi pekne.

    Dobrý deň, po každom jednom vyšetrení v tehotenskej poradni môže dôjsť k zašpineniu alebo zakrvácaniu v deň vyšetrenia, ako aj na ďalší deň. Upozorňujeme na to naše pacientky stále, aby sa nepreľakli. Palpačným vyšetrením je možné uvoľniť hlienovú zátku, rovnako tak aj vykonaním Hamiltonovho hmatu je možné napomôcť skoršiemu spusteniu kontrakčnej činnosti maternice.