• Tobradex v tehotenstve

    , Autor: Toscana

    Dobrý deň pán doktor,
    rada by som Vás poprosila o Váš odborný názor na užívanie Tobradex kvapiek, maste počas tehotenstva. Som v 31 týždni a nakoľko mám konjuktivitídu boli mi uvedené lieky predpísané. V letáku sa ale píše, že sa nesmú užívať počas tehotenstva. Oko mám krvavé a bolestivé, ale bojím sa, aby sa babätku niečo nestalo, nakoľko sa jedná okrem anitibiotik aj o steroidy. Prosím poraďte. Ďakujem.

    Dobrý deň, áno, liek sa neodporúča užívať počas tehotenstva. Treba zvážiť prínos. Ste už v týždni tehotenstva, kedy by už liek nemal mať zásadný vplyv na plod. Predpokladám, že Vám oftalmológ liek predpísal po dôkladnom zvážení.