• Vaginálne vyšetrenie bez použitia ochrany

    , Autor: Toscana

    Dobrý deň pán doktor,
    už opakovane zadávam otázku, zrejme bola omylom vymazaná :( Poprosím Vás o informáciu, či je možné nakaziť sa nejakou pohlavnou chorobou (syfilis, HIV, žltačka a pod.) pri vaginálnom vyšetrení vaginálnou sondou, pokiaľ neboli splnené hyg. postupy (nasadenie latexovej ochrany na sondu)?
    Vopred ďakujem a ostávam s pozdravom.

    Dobrý deň, áno, je pár percentná šanca sa nakaziť HPV infekciou aj pri gynekologickom vyšetrení, či už pre perforáciu prezervatívu, kontamináciou pri navliekaní prezervatívu, kontamináciou predmetov, napríklad aj vaginálnou sondou, vyšetrovacím lôžkom, rukami alebo dotykovými miestami.