Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,487 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Kvapky Lásky

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa Vás spýtať na tému, o ktorej som čítala a počula už rôzne variácie, preto som sa rozhodla spýtať Vás ako odborníka. Obsahujú tzv. kvapky lásky spermie? Teda pri prerušovanom styku, teda kebyže pred koncom nasadí muž kondóm, môže dôjsť k oplodneniu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, prostatický sekrét známy laickej verejnosti pod názvom "kvapky lásky" obsahuje spermie. Prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepciou. Presne tak ako píšete, ak je pohlavný styk nechránený a chránený je iba počas ejakulácie, môže aj tak dôjsť k oplodneniu a k otehotneniu.

Podobné otázky

 • Kvapka lasky

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, chcem sa opýtať možno hlúpu otázku ale strašne sa tým trápim a potrebujem pomoc. Mala som plodne dni a s priateľom sme spolu nemali pohlavný styk ale išiel do mna prstami. Na druhý deň mi povedal, že mal na prstoch kvapku lasky ale že sa v ten večer neurobil ani nič, len proste mal tie kvapky lasky na prstoch a nie je si istý, či ich dostal do mna alebo nie, po 12 hodinách som si dala tabletku PO. Prosím vás dá sa aj takto otehotnieť alebo aká je pravdepodobnosť? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je pravda, že prostatický sekrét môže obsahovať spermie, ale uvedeným spôsobom, ak ste navyše užili emergentnú antikoncepčnú tabletku, je tehotenstvo veľmi málo pravdepodobné. Do budúcna odporúčam nejakú formu antikoncepcie.