Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,387 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Farbenie

  , Autor: Michaela

  Vysetrena som bola v pondelok ale mám aj také tlaky v podbrušku a tvrdne mi podbrusko. Myslíte že mi začína pôrod?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môže sa jednať o sprievodné javy začínajúceho sa pôrodu. Pri pravidelných bolestiach á 5 - 7 min., odtoku plodovej vody, krvácaní alebo zmene zdravotného stavu navštívte tehotenskú pohotovosť.

Podobné otázky

 • Otázka farbenia vlasov

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor chcela by som sa vás opýtať že či by som si mohla zafarbiť vlasy som v 21tt +2 či to nemôže nejako uškodiť bábätku ? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v súčasnosti predávané prostriedky na farbenie vlasov nemajú vplyv na tehotenstvo.

 • Tehotenstvo a farba na vlasy.

  , Autor: Iveta

  Dobrý deň v prvom rade ďakujem za poslednú odpoveď a chcela by som sa ešte spýtať som v 17tt a chcela by som si pre farbiť vlasy. Moja otázka znie ci ma farba na vlasy nejaký vplyv na babetko. Alebo sa nemusím ničoho obávať. Nefarbim sa moc často. Ďakujem za vašu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v súčasnosti predávané preparáty na farbenie vlasov by nemali byť v tehotenstve nebezpečné. Môžete si však prečítať v návode, či nie sú popisované nejaké obmedzenia.

 • Negativny vplyv farby na vlasy na plod

  , Autor:

  Dobry den pan doktor,
  nedavno som si farbila vlasy farbou znacky L'ORÉAL PARIS Colorista Ombré, absolutne ma nenapadlo, ze moja oblubena znacka moze obsahovat take chemikalie (amoniak, peroxid vodíka a persulfáty a ine). Pri farbeni som obmedzila styk s pokozkou, ale trosku mohlo preniknut. Viac ma trapia tie vypary z farby, farba mi zacala smrdiet az po takych 15 minutach ked jej bolo na vlasoch dost. Teraz mam obavy ci tieto vypary nemohli uskodit babatku (som v 20 tt). Vopred dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jednorázové farbenie vlasov nemá vplyv na plod. Nemusíte sa obávať.

 • Farbenie

  , Autor: Michaela

  Pán doktor dobrý deň ráno som sa zobudila a mala som červenú krv na papieri a potom už len hnedú ale celý deň farbiť na hnedo. Bola som aj hore pichli mi buscopan a že keď bude náhodou jasnocervena hneď mám prísť nas5. Bolesti mám ale ešte nepravidelne. Doobeda som bola na špičku prsta a poobede už na 1cm otvorená. Som v 40tt štvrtok mám termín. Je to farbenie v poriadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie môže súvisieť s postupným pomalým otváraním sa. Rovnako by ste mali byť oboznámená s tým, že po každom vyšetrení môžete zašpiniť, v deň vyšetrenia aj deň po vyšetrení. Odsledujte si to, postupujte podľa odporúčaní lekárov. Pri zhoršení zdravotného stavu navštívte tehotenskú pohotovosť.

 • Farbenie

  , Autor: Michaela

  Dobry deň pán doktor som v 38tt a začala som farbiť hnedou krvou je to niečo zle?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie v 38 týždni tehotenstva môže mať viacero príčin. Ak ste boli vyšetrená dnes alebo včera, môže to byť následok toho. Môže sa jednať aj o pomalý začiatok pôrodu. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.