Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,768 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Dobrý den

  , Autor: Janka

  Dobrý deň pán doktor chcem sa opitat som tehotná a som16tyzdny a sobotu som vecer o 10hod išla na vece a našla som si na nohavičkách trošku krvi môžete mi poradiť či pondelok volať svojmu doktorovi alebo počkať na štvrtok ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste len jednorázovo trošku zašpinili a ťažkosti už nepretrvávajú, nemusíte sa znepokojovať a navštíviť obvodného gynekológa stačí vo štvrtok. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach sa však nebojte navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň
  Užívam HAK KarlHleight už piatý mesiac.Tabletky berem každý večer okolo 22 hodiny.Včera som mala zobrať predposlednú tabletku(riadne s hormónmi) z blistra a však zabudla som a tak som ju užila o 8ráno a večer zjedla poslednú.Bude účinkovať HAK od budúceho blistra od prvej tabletky?Potom som mala 7 dňovú pauzu a včera o 22 som si zabudla dať tabletku a dala som si o 4 ráno.Je účinnosť zachovaná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste zabudnuté tabletky užili do 12 hodín od času obvyklého užívania, účinok hormonálnej antikoncepcie by mal byť zachovaný. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Opuchy

  , Autor:

  Dobrý deň ,pán doktor.
  Mám ukončený 34tt a začali mi opúchať nohy a sem tam po prebudení mám opuchnuté aj prsty na rukách a pociťujem v nich také mravčenie. Nohy mi počas dňa opuchnu,potom keď ležím ,tak mi zase odpuchnú a tak sa to cez deň strieda. Vo štvrtok som bola na poradni , bielkovina v moči nieje , tlak som mala 129/83 a ten si kontrolujem aj doma a vždy je to ok.
  Chcem len vedieť ,či to môže byť niečo vážne a mám sa obávať ,alebo je to v tehotenstve bežné ?
  Ďakujem vopred za Vašu odpoveď a prajem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa vôbec obávať. Spomínané opuchy a mravenčenie v prstoch rúk nie je v tomto týždni tehotenstva nič neobvyklé, áno, je to pomerne bežné. Odsledujte si to.

 • Pichanie v podbrušku pri kaslani

  , Autor:

  Dobrý deň,chcela som sa spýtať už druhý deň mám kašeľ,keď zakaslem pichne ma v podbrušku? Je časté kaslanie nebezpečné pre bábätko?

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, samotný kašeľ na plod vplyv nemá. Dlhodobé silné a časté kašľanie však niekedy môže mať vplyv na krčok maternice. Samozrejme, dva dni trvajúci kašeľ nie.

 • Kludovy rezim

  , Autor:

  Dobrý deň,

  som v 27. týždni a na poslednej poradni mi lekár na základe palpačného a sonografického vaginálneho vyšetrenia nariadil prísny kľudový režim (ľah na chrbte, s nohami vyvýšenými a pod zadkom mať vankúš - veľmi nepríjemná a ťažká poloha), Utrogestan 2 tablety ráno a 3 tablety večer vkladať, 3x denne Magnerot.

  Kľudový režim nariadil na základe toho, že krčok nedrží tak ako má, a ze sa otváram. Nepovedal, či z vnútra alebo zvonku. Pri palpacnom vyšetrení sa dostal tam, kam by sa dostať nemal, bližšie to nešpecifikoval. A aby sme predišli predčasnému pôrodu, lebo bábätko naráža na kŕčok. Robil aj výter, či nie je nejaká infekcia a výsledky sú v poriadku.

  V ten istý deň som absolvovala aj 3D vyšetrenie, kde mi druhý lekár na základe vaginálnej sonografie (bez palpacneho vyšetrenia) zapísal do správy toto:

  Vyšetrení deložního hrdla - prijato
  Delka hrdla - 33,7 mm
  Funnelling - ne
  Cervikometria v norme

  Povedal, že Utrogestan nemám užívať a že ani kľudový režim nie je potrebné dodržiavať. Môj lekár si ale stojí za svojím.

  Som ochotná urobiť všetko, aby bábätko bolo v poriadku, len by som si rada rada prečítala aj Váš názor.

  Je kľudový režim len o ležaní, alebo môžem aj sedieť a trochu sa prejsť? Resp.lezat na boku?

  Ďakujem veľmi pekne za Vašu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám môžem a viem vyjadriť iba k spomenutým už nameraným hodnotám. Ak je skutočne funkčná dĺžka krčka skoro 34 mm a nie je prítomný funneling, čiže otváranie krčka zvnútra, nález je absolútne v norme a nie je potrebné dodržiavať ani kľudový režim, ani užívať Utrogestan. Objektívne sa Vám však takto neviem bližšie vyjadriť.

 • Zavinace

  , Autor:

  Dobry den,
  prosim Vas, som v prebiehajucom 31 tyzdni tehotenstva a na veceru som zjedla kysleho zavinaca. Potom som sa dozvedela, ze to tehotne nesmu konzumovat. No, uz sa stalo, preto sa chcem prosim Vas opytat, co mi hrozi resp. preco sa nesmu kysle zavinace jest. Dakujem velmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, konzumácia rýb počas tehotenstva je pre plod prospešná. Treba však dbať a myslieť na množstvo a druh konzumovanej ryby. Vhodné je konzumovať na zdravé tuky bohatého tuniaka, ale pozor – kvôli možnému obsahu ortuti treba množstvo obmedziť. Vyvarovať by ste sa mali častej konzumácii tučných rýb – losos, pstruh, makrela, sleď, pretože môžu obsahovať látky pochádzajúce zo znečistenia morí. Neodporúča sa konzumácia žraloka a mečiara. Nemusíte sa obávať, z jedného zavináča Vám ani plodu nič nehrozí.