Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,438 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Polyp v tehotenstve

  , Autor: lenka02

  Dobrý deň. Som v 11 tt. Na krčku sa mi vytvoril polyp. Začala som špiniť (hnedý výtok). Lekár mi povedal, že to je kvôli tomu polypu, lebo inak je všetko v poriadku. To špinenie ma stresuje, lebo neviem, či je to z toho polypu, alebo je plod ohrozený. Myslíte, že by bolo lepšie polyp odstrániť? Môže taký zákrok ohroziť tehotenstvo? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatočnom štádiu tehotenstva sa dá realizovať polypectomia, teda odstránenie polypu z krčka maternice vrámci jednodňového gynekologického zákroku.

Podobné otázky

 • Polyp v tehotenstve

  , Autor: julia08

  Dobrý den chcela by som sa opytať som akurat v 18tt a mam polyp ževraj kontaktne krvacajuci, ktorý mi chcela jedna pani doktorka odstranit avšak pri návšteve u inej doktorky v nemocnici vraveli ze to sa počas tehotenstva neodstraňuje. Preto sa chcem opytat ci je tento zákrok v tehotenstve bezpečný pre dieta a ci je vhodny počas tehotenstva? a tiež ci sa vykonáva pri anesteze a ci je to bolestivy zakrok?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa jedná o polyp krčka maternice, v závislosti od nálezu, v niektorých prípadoch je možné ho vykrútiť. V niektorých prípadoch odpadne počas pôrodu. Bez videnia nálezu je ťažké sa takto objektívne vyjadriť.

 • Polyp v tehotenstve

  , Autor: lucinkaso

  Dobrý deň som v 13tt a občas slabo krvacam no iba tak chvíľku moja gynekologicka mi vravela ze mam polyp a ze mi to v 16tt odstráni na ambulancii bez anestezy aby sa to nezväčšovalo. Mam otázku je to bolestivé a ako dlho to trvá? Gynekologicka vravela ze vraj to nieje bolestivé no poprosim bližšie informácie o tom zákroku bez anestezy.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, gynekologička Vám už niečo povedala, bolieť by to nemalo a trvá to pomerne krátko. Robí sa to vrámci klasického gynekologického vyšetrenia. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná presný nález, ako aj okolnosti a najobjektívnejšie sa Vám vie vyjadriť.