• Kalciova masť v tehotenstve

    , Autor: lucka-152

    Dobrý deň,
    ako sa ochladilo veľmi sa mi popukala koža na rukách (najmä hanky). Som v 6 mesiaci tehotenstva. Doktorka mi poradila kalciovu masť na vecer. Ako dlho u môžem používať? Iba tých 7 dni ako je na príbalovom letáku a potom sa mám ísť opäť ukázať lekárke? Či môžem aj dlhodobo (napr. celú zimu)?
    Ďakujem

    Dobrý deň, na zvlhčenie a premastenie pokožky na rukách môžete používať rôzne krémy, napr. Calcium pantothenicum, Sudocrem, Indulona, Nivea krém, ... Masť pôsobí lokálne, na plod vplyv nemá, môžete ju používať dlhodobejšie. Tých prípravkov je mnoho, v lekárni majú najlepší prehľad.
    V prípade nejasností alebo zhoršenia lokálneho kožného nálezu navštívte dermatológa.