• Polyp

    , Autor: lenkazoe1986

    Dobry Den,chcela by som sa opytat,som v 10 tt ,prestupovala som k novemu dr ten mi urobil vstupnu prehliadku,nakolko som zistila ze som tehu ..a špinim tak som mu to spomenula ..nasiel mi polyp na kŕçku cca 8 -10mm a vzal mi vyter onkocytologiu ,naposledy v septembri 2018 cize cca mesiac a cytologia mi vysla PAP 2 ,chcem sa opytat vas aka je pravdepodobnost ze by sa to za mesiac zmenilo ?ked dr predtym mi ten polyp nenasiel,?a ak by aj vysledky boli v poriadku ..aka je pravdepodobnost ze dieta donosim dokonca a ci polyp ovplynuje tehotenstvo a ak ano tak ako?moj dr sa nechcel vyjadrovat skor ako nepridu vysledky ,len to cakanie ma stresuje ,dakujem velmi pekne

    Dobrý deň, v tehotenstve sa maternica každým dňom zväčšuje a viac prekrvuje. Pred štyrmi či piatimi týždňami nemusel byť polyp vôbec vidieť. Polyp môže kontaktne krvácať, niekedy je nutné užívať lieky proti krvácaniu a na podporu ciev, inokedy sa za istých okolností a v istom týždni tehotenstva dá polyp operačne odstrániť. Závisí to od viacerých vecí a faktorov. Dieťa môžete donosiť. Tehotenstvo môže ovplyvniť v zmysle práve špinenia alebo slabého krvácania, závisí aj od veľkosti a lokalizácie polypu. Nemusíte sa stresovať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach ho kontaktujte.