Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,359 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Biochemicke tehotenstvo

  , Autor: Deny

  Dobrý deň odpovedal ste mi pán doktor v predoslej mojej otázke.. Ja len chcem vedieť písal ste o biochemickom tehotenstve je to možné aj keď som všetky testy mala negatívne? Nikdy som o takom tehotenstve nepočula preto neviem ako to prebieha ďakujem za vaše odpovede ☺

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, písal som to len ako jeden z možných variantov, nehovorím, že je to Váš prípad. Veľa žien počas svojho života prekoná biochemické tehotenstvo a ani o tom nevie. Biochemické tehotensvo, t.j. tehotenstvo trvajúce pár alebo desiatok hodín a následne dôjde ku kvázi potratu, ale žena to vníma ako zašpinenie alebo menštruáciu, čiže si to ani nevšimne alebo neuvedomí, pretože menzes jej nemešká. Väčšinou pohnútkou na to, aby ženy začali riešiť možné tehotenstvo je meškajúci menzes. Tým, že biochemické tehotenstvo trvá len veľmi krátko, skoro nikdy sa nezachytí ani nepotvrdí.

Podobné otázky

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň. Od 1.8.2020 do 7.8.2020 som mala menštruáciu. Dňa 23.8. som mala 2 tehotenské testy pozitívne,v priebehu týždňa ďaľšie 2 boli pozitívne. Môj gynekológ mi spravil zo spodu sóno,avšak nič nevidel. Nezobral mi ani krv nič,poslal ma domov že mám prísť až keď mi menštruácia bude meškať 7-10 dní. Včera som dostala menštruáciu. Začala byť dosť silná. Teraz neviem čo mám robiť,či ísť na pohotovosť. Či je všetko v poriadku,pretože nechcem prísť o svoje bábo,ktoré však mám potvrdené iba na základe 4tehotenských testov. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa Vám dostavila menštruácia podľa očakávania a tehotenské testy boli pozitívne, môže sa jednať o biochemické tehotenstvo alebo o veľmi včasný potrat, keďže tehotenstvo nebolo USG potvrdené a nebola Vám odobratá krv na beta-HCG. Štandardne sa odoberá krv na beta-HCG pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní. Bližšie sa Vám objektívne neviem vyjadriť. Ak je krvácanie silnej intenzity, samozrejme vyhľadajte gynekologickú pohotovosť.

 • Tehotenstvo?

  , Autor:

  Dobry den,minule som vam pisala ze pred mestruaciou som mala pozitivny test,v pondelok nato 28 som dostala menzes,dnes rano test zas pozitivny.Lekar mi zobral krv,no vysledky budu az vo stvrtok.Aky mate nato cele nazor.moze ist o tehotenstvo?dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môže/mohlo sa jednať o tehotenstvo. Niektoré ženy špinia alebo majú krvácanie podobné menštruácii aj v prvých mesiacoch tehotenstva. Mohlo sa jednať aj o tzv. biochemické tehotenstvo. Takto Vám však neodpoviem. Počkajte na výsledok beta HCG. Treba povedať, že niekedy môže byť tehotenský test aj falošne pozitívny. Je veľmi dôležité vylúčiť aj mimomaternicové tehotenstvo. Na základe dynamiky beta HCG ako aj USG nálezu sa určí ďalší postup. V prípade bolestí, zhoršenia alebo zmeny zdravotného stavu navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne gynekologickú pohotovosť.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či nechránený pohlavný styk môže ublížiť čerstvo zahniezdenemu vajíčku. Pretože pred dvoma dňami mi vyšiel pozitívny test no dnes bol už negatívny.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, mohlo sa u Vás jednať o tzv. biochemické tehotenstvo. S pohlavným stykom to nesúvisí.

 • Svetlo ružový výtok

  , Autor: Sára

  Pán doktor, dnes som písala ohľadom svetlo hnedého výtoku.. teraz sa zmenil na taký hlienovitý s prímesou trošku ružovej farby. Stále je svetlý. Stále je to v poriadku?Mám za sebou jeden MA pred rokom a jedno biochemické tehotenstvo.. výsledky máme s manželom v poriadku..ale bojíme sa.Bábätko je vytúžené. Ďakujem krásne za pomoc. Sára

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odsledujte si to a v pondelok podľa plánu navštívte Vášho obvodného gynekológa. Ak by došlo ku krvácaniu, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť.

 • Možnosť tehotenstva

  , Autor: mirka077

  Dobrý deň,
  moja bazàlna teplota mi pekne stúpala z 36,8 na 36,9, 37, 37,1 , 4 tehotenske testy mi potvrdili graviditu avšak , dnes mi teplota z 37,1 klesla na 36,9 ? O 2 dni mám dostať menštruáciu, avšak keďže som cítila únavu, a mala som časté mocenie, bolestivé prsia, tak som si testy spravila, ktorý mi tehotenstvo potvrdil slabou druhou ciarockou . Avšak mám obavy z klesajúcej bazalnej teploty.... Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tejto chvíli s tým nič neurobíte. Ak ste tehotná a tehotenstvo sa ujme, urobte si tehotenský test pri meškajúcej menštruácii 10 dní. Ak sa dostaví menštruácia, s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude jednať o biochemické tehotenstvo.