• Nežiaduci vplyv hilterapie

    , Autor: linda-4

    Dobry den prajem,
    som sestrička v ambulancii kde vykonavame Hilterapiu- laser. Chcela by som sa spytat, ma to nejaky nežiaduci vplyv na tehotenstvo ked túto terapiu vykonavam ja? Alebo sa nachadzam v tej miestnosti kde sa tento laser vykona? Nechcela by som ohrozit babätko. T.č. som v 11 tt
    Ďakujem za skorú odpoveď.

    Dobrý deň, vo všeobecnosti laser nie je v tehotenstve kontraindikovaný.
    Ženy počas tehotenstva absolvujú rôzne laserové zákroky. Ak nebudete tento vysokofrekvenčný laserový lúč, ktorý pôsobí lokálne, používať na svojom brušku, nemalo by to nejakým spôsobom ohroziť ani poškodiť plod.