• Alergicka nadcha v tehotenstve

    , Autor: lienka75

    Dobry den, som tehotna 6tt. Na jar mi bola diagnostikovana alergicka nadcha, nasadili mi spray do nosa nasonex a celkovo antihistaminika. Po nasadeni liekov mi tazkosti ustupili. V lete sme boli dhsie pri mori a nasledne som mohla byt aj bez liekov. Od kedy som tehotna tazkosti sa mi vratili, mam stale pocit upchateho nosa, hlieny mi vzadu zatekaju a nasledne kaslem. Chora nie som. Uz to trva 3 tyzdne, chcem sa opytat mozem uzivat lieky ktore mam predpisane? ak nie co by som mohla na uvedene tazkosti brat aby mi to neuskodilo? spray s morskou vodou nepomaha. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    ak nepomáha sprej s morskou solou ani inhalácie, je určite na mieste ,abz ste navštívila alergológa,ktorý by zvážil vašu liečbu v rámci gravidity, pretiže antihistamikniká celkovo a dlhodobo určite nie sú vhodné a nosné spreje sú účinné tiež len na 7 dní, násldne efekt ustuuje a nahrádza ich nežiadaný efekt
    sama si určite v taomto včasnom štyádiu žiadne lieky nenasadzujte
    s pozdravom