• Cholesterol v tehotenstve

    , Autor: domini

    Dobrý deň pani doktorka,

    chcela by som sa spýtať ako je to s hodnotami cholesterolu v tehotenstve.
    Iniciatívne som si bola dať zmerať cholesterol - som v 14 týždni tehotenstva a hodnota ma nemilo prekvapila, cholesterol bol 6,25!
    To som nikdy nemala :( mávala som mierne zvýšený občas cca 5,70 ale až toľkoto nie. Veľmi ma to zarazilo. Niekde som čítala, že v tehotenstve býva chlesterol vždy vysoký (dokonca až 10 - 11!).
    Je to naozaj tak?? nie je to ohrozujúce pre matku a dieťa? mám z toho obavy. Viem, že je to zlé pre srdce a cievy... treba sa tým zaoberať?

    Ešte jedna otázočka, týkajúca sa pohlavného styku v tehotenstve. Môžeme sa s partnerom milovať "naplno" ? nie sú spermie nebezpečné pre krčok maternice? že by ho zmäkčili a skrátili, až by prišlo k potratu, či predčasnému pôrodu? alebo si to tak môžme užívať aj naďalej bez obáv? :) moje tehotenstvo je v poriadku bez problémov. (max. stopa bielkoviny v moči).

    Ďakujem za Vaše odpovede a prajem pekný deň :)

    Dobrý deň, cholesterol zvýšený mierne byť môže, závisí tiež samozrejme čo ste jedla pred odberom, takýto jednorázový záchyt by ma neznepokojoval, zaraďte do stravy viac vlániny a s odstupom to môžte opakovať
    ejakulát i vzrušenie pri pohl.styku, stimulujú matrenicu k akoby slabým sťahom, kt.ojedinele môžu spôsobiť kontrakčnú činnosť maternice, prípadne krvácanie po styku a pod.v počiatkoch teh. sa styk nedoporučuje
    ak je všetko v poriadku i uloženie maternice a pod. samozrejme, že pohl.styk môže byť avšak samozrejme s hygienou a opatrne
    s pozdravom