• Nemôže toľko liekov ublížiť bábätku?

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň pani doktorka.
    Chcem sa vás opýtať. Som v 21.týždni a od začiatku tehotenstva som mala výtok. Gyn. mi predpísala v 1.trimestri Fluomizin,a potom Vagilact probiotika, potom mi zistili Ureaplazmu, tak v 2.trimestri asi v 16.týzdni mi doktorka predpísala Dalacin 2% lokálne , potom vag. probiotika, a teraz v 20.týždni zase Ginexid čipky 5dní a zase Vitagyn C krém.
    V príbalovom letáku píšu, že sú vhodné pre daný trimester, ale nemôže toľko liekov ublížiť bábätku? A ak sa Ureaplazma nepreliečila, musím v 3.trimestri užívať antibiotika.

    Dobrý deň,
    reálne liečivá s účinnou látkou bol len fluomizin a dalacin krém-podávané zvonku, tie sa k plodu nedostali, ostatné sú len chemoterapeutiká a lokálne liečivá,
    nemusíte mať obavy
    s pozdravom