• Kyselina listova 10 mg

    , Autor: mamakk

    Dobry den,
    Som tehotna v 9 tyzdni teh. Je to moje 3. tehotenstvo. Prve tehotenstvo prebehlo bez problemov, pocas neho som v 10. tyzdni mierne spinila, na zaklade coho som uzivala 1 davku Duphaston + Guajacuran.
    Druhe tehotenstvo bolo ukoncene v 9. tyzdni kyretazou z dovodu missed abortion. Momentalne, vzhladom k predchadzajucemu priebehu tehotenstiev a vzhladom na moj vek (40) mi lekar predpisal Duphaston do ukoncenia 1. trimestra a 3x denne 10 mg kyseliny listovej. Znepokojuje ma mnozstvo kyseliny listovej, nakolko bezne vyzivove doplnky pre tehotne obsahuju 400-800 mikrogramov kyseliny listovej. Nemoze davka 30 mg ublizit plodu, alebo mne? Preco mozem mat predpisanu tak vysoku davku?
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň
    bežne sa doporučuje užívať 10 mg denne, čiže 1X1 tbl, nevime prčo vám váš lekár predpísal toto vyššie dávkovanie, vitamín je však vo vode rozpustný a vylučuje sa močom, čiže žiadne predávkovanie nie je možné.Dávka by teda nemala ublížiť vám ani plodu, domnievam sa , že váš lekár sa stretoil v rámci praxe s nejakým zahraničným doporučením , preto vám takto vyššiu dávku predpísal, avšak ak máte nejasnosti ,radšej by som vaše obavy skonzultovala s ním ,aby ste vedela presne
    s pozdravom