• skrateny krcok a nizko polozena placenta

    dobry den. som v 23tt, mam tupe bolesti v podbrusku. lekar mi povedal, ze mam skrateny krcok a nizko polozenu placentu. nakazal mi kludovy rezim, k tomu magnezium a duphaston. chcem sa opytat ci kombinacia skratenia krcku a nizko polozenej placenty moze znamenat pre babatko velke riziko aj ked budem poctivo dodrziavat kludovy rezim a ci duphaston v 2trimestri je v poriadku a nemoze babatku uskodit. na kontrolu idem az o dva tyzdne. dakujem!

    Dobrý deň,
    váš lekár postupuje štandartne
    plod i vy ste ohrození krvácaním , prípadne hroziacim predčasným pôrodom, placenta sa ešte zväčšovaním a rastom maternice môže dostať vyššie

    duphaston i Mg sú v poriadku, dodržujte prísny kľudový režim, absencia pohl.styku
    S pozdravom