Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,690 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • upchatý nos

  , Autor: polariso

  Som na konci druheho mesiaca tehotenstva a začal sa u mňa prejavovať upchatý nos bez nádchy. Alergologička mi predpísala rhinocort. Nemáte stým skúsenosti...môžem to ako tehotná žena užívať, dosť ma to stresuje keď sa mi ťažko dýcha. Ďakujem a príjemný víkend Vám želám.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  skúsenosti s daným preparátomnemám, domnievam sa však , že ak vám lekárka ten sprej napísala, tak samzrejme v súlade s tehotenstvom.
  S pozdravom

Podobné otázky

 • Tehotenstvo a prechladnutie

  , Autor:

  Dobry deň, som v 9tt. Som prechladnuta takže bolest hlavy, hrdla, a k tomu upchaty nos.. lenže sa mi stalo uz par krat..ze tak fuknem že ma.pichne v podbrusku, môže to byť ohrozujúce pre bábätko?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v 9. týždni tehotenstva má zárodok niekoľko desiatok milimetrov. Nemusíte sa obávať. Kýchaním ani fúkaním nosa zárodku neublížite.

 • Zvýšená teplota a upchaté dutiny

  , Autor:

  Dobrý deň,
  už druhý týždeň mám zvýšenú teplotu do 37,2 z výterov z hrdla mi bol zistený Haemophilus. Zo začiatku som mala upchaté dutiny, ktoré som preplachovala slanou vodou. Škriabanie v hrdle som pociťovala iba prvé tri dni, teraz už nie. Stále mám upchatý nos a stále mám teplotu.
  Lekár mi nenasadil žiadne antibiotiká. Som v 39 tt a neviem, či je to iba tou zvýšenou teplotou ale neustále sa potím viac ako zvyčajne.

  Nebolo by vhodné nasadiť antibiotiká alebo aspoň vziať krv vzhľadom na veľmi blízky termín pôrodu?

  Ďakujem,
  Lucia

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám všetky okolnosti ani výsledky vyšetrení,odberov a výterov, preto sa neviem objektívne vyjadriť. Ak máte zvýšené zápalové parametre a máte aj klinické ťažkosti, užívanie antibiotík bude potrebné.

 • chrípka

  , Autor: simička

  Dobrý den pani doktorka som v 23 tt a som prechladnuta k lekárovi zatial nejdem teplotu nemám mám len upchaty nos typicke prechladnutie možem sa naparovať alebo poprípadne paralen dakujem pekný den

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  paracetamol môžte, nič iné
  kvapky do nosa, len homeopatické, prípadne iné homeopatické prípravky, v lekárni sa informujte
  s pozdravom

 • atb klacid C

  , Autor: katka299

  Dobry den, prosim poradte mi,
  Minuly tyzden som bola prechladnuta,upchaty nos, neskor sfarbene hlieny, bolesti hlavy vcera mi zacal vytekat z oka zltozeleny hnis. Dnes som pre istotu skocila k lekarovi, spravil crp vysetrenie- vysledok 108 , dostala som atb klacid, bioparox. Do oka si mam vtierat opthalmo-septonex.
  Prosim Vas, nemoze ta infekcia ublizit dietatku? Hlavne ked je take vysoke crp-cko? Som v 33 tt. Dakujem. Katka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  žiadne infekcia nie je počas gravidity prospešná, no na druhej strane ste už v 33 týždni gravidity, a dieťatku by to nemalo ublížiť. Je však nutná dôsledná liečba.

 • Olynth počas tehotenstva...

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň, pani doktorka. Včera som sa dozvedela, že som tehotná. A, že som cca v 4 týždni tehotenstva. Ja som však do včera netušila o mojom tehotenstve a a nakoľko mám už roky problém s dutinami každý večer si dávam pred spaním kvapky do nosa Olynth a niekedy aj v noci keď sa zobudím a mám upchatý nos. Chcem sa teda spýtať, či som tým nejako mohla ohroziť dieťatko a či to žívanie Olynthu škodí počas tehotenstva a mám ho prestať užívať alebo môžem s jeho užívaním pokračovať aj naďalej. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  nepredpokladám, že by užívanie Nosných kvapiek plodu ublížilo, na druhej strane neexistujú klinické štúdie, ktoré by overili jeho neškodnosť. Preto každopádne nosné kvapky už neužívajte, ich dlhodobé (viac ako týždeň) užívanie nie je dobré (aj keby ste neboli tehotná), pretože postupne vzniká závislosť na nosných kvapiek a dochádza k poškodeniu nosnej sliznice. Takže vysadiť a viac neužívať.