• stredne tazky oligohydramion

    , Autor: lucia-nm

    Dobry den, poprosim Vas o vysvetlenie, som v 33+1tt a lekar mi povedal ze prietoky mam 0,7 a mam stredne tazky oligohydramion, prosim ake by mali byt hodnoty na prietoky je to v poriadku?a co to druhe?da sa to nejakym sposobom liecit ako?je nevyhnutna hospitalizacia?Dakujem Lucia

    prietoky a.umbilicalis RI 0,53-0,70 , cize su hranicne, urcite to lekar opakovat, stredne tazky oligohydramnion znamena ze mate menej plodovej vody.vacsinou sa hodnoti objem a mnozstvo plod.vody v indexoch AFI, AFV, preto je takmer nemozne z tvrdenia stredne tazky oligohydramnion zisit co to ma presne znamenat.Iste je ze plod.vody je v maternici menej.
    Ak by dany stav pretrvaval, samozrejme tiez so zhodnotenim dalsich ultrazvukovych parametrov, ze dost mozne ze by vas poslal vas obvodny lekar na hospitalizáciu, kde by bola doporučená dalsia lieba a tiez by bol plod intenzivnejsie monitorovaný
    s pozdravom