• obavy

    , Autor: lucka-89

    Dobrý deň pani doktorka, chcela by som Vás poprosiť o názor. Aktuálne som tehotná 21 týždňov + 6 dní. Od začiatku tehotenstva mám problémy s výtokom, ktorý býva priesvitný, ale i biely až jemne žltý bez zápachu a iných problémov, tak isto ma sem tam mierne pobolieva v bruchu a krížoch ako pred menzesom. Od cca 16-17tt mám problémy s tvrdnutím bruška, ktoré je našťastie bezbolestné. O všetkom som informovala svojho gynekológa, ktorý ma však ešte ani raz nepozeral odspodu, ani som neabsolvovala žiadne výtery a pod. len mi vždy spraví sono. K ničomu sa mi nevyjadril, len že na tvrdnutie si mám kúpiť Magne B6. V akých dávkach prosím Vás ho mám užívať? (tabletky obsahujú 100 mg horčíka a je písaná odporúčaná dávka 2 za deň) Myslíte si, že je takýto prístup z jeho strany správny alebo sa obávam zbytočne? Bojím sa však, aby sa niečo nezanedbalo, som prvorodička, nemám skúsenosti a on mi na nič v podstate ani neodpovie. Posledné dni pociťujem tiež také ostré pichanie v podbrušku párkrát za deň, ktoré nie je vyslovene bolestivé, ale skôr nepríjemné, neviem čo by to mohlo byť, nemôže to ohroziť bábo? Na poradňu mám ísť 13.11. Inak je všetko ok, ja mám 24 rokov som bez predchádzajúcich gyn. problémov, otehotnela som prirodzene, bábo kope od 17 tt, čo ma môj dr. presviedčal, že to nie je možné, ale ja som si istá. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    výtok môže byť normálny, v tehotenstve prirodzený ak nespôsobuje žiadne ťažkosti. Rovnako aj pobolievanie v krížoch je v tehotenstve bežné, na druhej strane bruško by nemalo tvrdnuť. Určite by som si nevzala na zodpovednosť vás nevyšetriť.Magne B6 začnite užívať 2 x denne, v prípade, že budú ťažkosti pretrvávať navštívte lekára. V prvom rade by ste mu mali dôverovať ak máte nedôveru či máte pochybnosti pouvažujte o zmene lekára.