Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,313 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Cestovanie v tehotenstve

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň, chcela by som vedieť váš názor, na cestovanie počas tehotenstva v 1 a 2 trimestri, samozrejme za predpokladu, že tehotenstvo prebieha v poriadku. Ide o cestovanie tak 1 -2x do mesiaca a trvanie cesty ca 7-8 hodín autobusom alebo vlakom. Môžu následkom cestovania nastať nejaké komplikácie ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak je tehotenstvo bezproblémové tak cestovať môžete, samotné cestovanie by v prípade fyziologickej gravidity nemalo spôsobiť žiadne komplikácie.

Podobné otázky

 • cestovanie medzi 33/34tt

  , Autor: Martina Š

  Dobry den, prosim je rizikove/ v pohode cestovat v 33/34tt? Ide o dlhsiu cestu z SK do PL, bud vlakom dokopy 10h alebo autom dva dni po 3h (s prestavkami po 1h). V aute si viem uplne dat na lezmo sedacku a vo vlaku by som teda tiez zaujala taku poziciu. Radsej sa do toho nepustat alebo sa to este da? Dakujem velmi za Vas nazor.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, cestovanie v tehotenstve je najvhodnejšie autom, kedy si viete urobiť pauzu podľa potreby. Ak nemáte rizikové tehotenstvo, žiadne ťažkosti a cítite sa na to, cestovať môžete aj vlakom.