• 5ta choroba v tehotenstve?

    , Autor: arual

    Dobrý deň. Som v 36tt a syn mal včera v noci teplotu 38,5 kt.mu celkom prešla a žiadne príznaky choroby sa neobjavili. Mam ale obavu z 5tej choroby keďže údajne môže prebiehať bez príznakov a vyrážka sa objavuje až o týždeň neskôr. Ak by som sa prípadne nakazila môže to byť nebezpečné pre plod aj v tomto neskorom štádiu tehotenstva? Ďakujem pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    je to málo pravdepodobné. Nákaza 5. chorobou počas tehotenstva sa prejavuje anémiou plodu - teda úbytkom červených krviniek, teda nespôsobuje vrodená vyvojové chyby plodu.