• Otvaranie a skracovanie krcka

    , Autor: odbornik6

    Dobry den,
    momentalne lezim v nemocnici, no kedze som odpovede na svoje otazky nedostala, chcela by som sa pani doktorka opytat Vas na Vas nazor. Som v 29. tyzdni. V nedelu som bola otvorena na spicu prsta, v pondelok uz na jeden prst, mala som tvrdnutie brucha a bolesti v podbrusku, ktore po podavani magnezia ustupili. Zrusili mi tym padom kludovy rezim. Krcok merany ultrazvukom mal v nedelu 2,5cm, ale je vraj tuhy. Nakolko je tato situacia vazna a nakolko sa mozem pohybovat. Co sedenie a kratke prechadzky? Budem uz musiet az do porodu lezat? Ake rizika hrozia babatku, ak by sa narodilo teraz? Dakujem velmi pekne za odpoved.

    Dobrý deň,
    v 29 týždni je ešte veľmi priskoro na takýto nález, preto by som zvolila postup podľa toho ako bude váš vaginálny nález progredovať - či, po vysadení magnéziových infúzii bude nález rovnaký alebo sa budete ďalej otvárať. Ak sa budete ďalej otvárať tak jednoznačne kľudový režim a pokračovanie v infúzii ak nie, a krčok maternice ostane tuhý a zatvorený je možné zrušenie kľudového režimu.