• tehotenstvo a Fromilid uno 500

    , Autor: julinka10

    Dobrý večer,

    som v 30tt môj praktický lekár mi predpísal antibiotiká na zápal dýchacích ciest Zinnat 500 ale mala som vedľajšie účinky tak mi teraz dal Fromilid uno 500F. Dnes som sa dočítala že tieto antibiotiká nie sú v tehotenstve vhodné, ja som včera večer užila jednu tabletku. Veľmi sa bojím či som nemohla uškodiť bábätku. Ďakujem pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    na tento liek - podobne ako na všetky ostatné nebolo urobených dostatok klinických skúšok na tehotných pacientkach preto je nutné jeho podanie zvážiť. Ste v 30 týždni tehotenstva preto nepredpokladám žiadny škodlivý efekt na samotné dieťatko a vo vašom prípade je prínos liečby väčší ako riziko preto pokračujte v jeho užívaní.