• Mykóza v prvom trimestri

    , Autor: lenoosha

    Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, či môže mykóza ohroziť plod. Som v 11. týždni a už viac ako tri týždne ma trápi mykóza. Môj lekár o tom vie, ale v prvom trimestri mi nemôže predpísať žiadne lieky,aby neuškodil plodu. Odporučil mi Rosalgin, po 3 týždňoch nezabral. Ešte mám skúsiť Lactofeel, taktiež si robím sedavé kúpele z morskej soli, sladké som úplne vylúčila. Niekedy cítim pálenie v podbrušku, najmä keď sa mi mykóza zhorší. Som už trošku zúfalá, pretože sa bojím, ako to vplýva na plod. Prosím o radu. Veľmi pekne ďakujem.

    Dobrý deň,
    Lactofeel by mohol veľmi dobre zabrať, po 12 týždni gravidity je možné a nutné mykózu preliečiť. Vaginálna infekcia môže spôsobiť predčasný pôrod alebo potrat preto by som odporučila po prvom trimestri naozaj infekciu preliečiť.