• tvrdnutie brucha

    Dobrý deň. Som na začiatku 35 tt a už asi týždeň mi dosť často tvrdne brucho. Aspoň myslím, že je to tvrdnutie, lebo bábo sa mi inak aj dosť naťahuje a vydúva sa. U môjho doktora som bola v 32 tt, sono a aj nález zo spodu boli OK - cervikálne skóre som mala 3. Vtedy sa ma aj pýtal na tvrdnutie, ale dovtedy som to nemávala. Od 24 tt beriem Magne B6 a aj Guajacuran 3x denne, pretože sa mi bábo veľmi tlačilo dole. Potom sa mi to upokojilo, keď som ostala doma z práce a mám šetriaci režim. Teraz mám ísť k nemu až v 36 tt. Chcem sa opýtať či je v tomto týždni to časté tvrdnutie /cca aj 30x denne a aj v noci/ normálne? Alebo by som mala radšej hneď utekať k doktorovi? A či to môže mať nejaký súvis s tým, že som mala pred 5 rokmi sekciu. Ďakujem

    Dobrý deň,
    takéto časté tvrdnutie bruška určite nie je normálne či bežné na daný týždeň. Mali by ste zájsť k vášmu gynekológovi skôr.