Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,086 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • dievčatko

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň, veľmi s manželom túžime po dievčatku, prvého máme chlapčeka, dá sa to pri plodení nejak ovplyvniť?dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  nie bohužial, pohlavie sa dopredu nedá určiť ani nijak ovplyvniť.

Podobné otázky

 • Pohlavie plodu

  , Autor: VikiNiki

  Dobre rano prajem. v 20tyzdni tehotenstva na vyšetreni ultrazvukove zistili pohlavie dietata chlapec. Ale poslednom čase som si robila test so sodou bikarbonou a vyzera vysledok že čakam dievčatko. Tak isto tu na stranke je vypočitany cinsky kalendar že dievčatko. Ale potrebujem tak isto vediet v knižke tehotenskej mam oznacenie pohlavie plodu -Aposl. to neviem co znamena. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám bolo na morfologickom screeningu povedané pohlavie plodu, asi to bude tak. Označeniu v tehotenskej knižke nerozumiem ani ja. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa, prípadne vyšetrujúcich lekárov.

 • Pohlavie dieťaťa

  , Autor: Luciluc

  Dobrý deň. Dávala som si robiť Trisomy testy, na základe ktorých bolo stanovené pohlavie plodu ako ženské. Aktuálne som v 16 tt a podľa USG to vyzerá na chlapca. Podobné stanovisko som si vypočula od Dr. už v 11 tt, už vtedy Dr. povedal, že tam niečo vidí, pupočná šnúra by bola vraj vyššie. Čomu sa dá veriť viac? Dr. mi dnes USG ukazoval a sama som videla že tam niečo je, pri dievčatku by tam vraj nič také byť nemalo. Trisomy testy by sa ale vraj nemali v tomto mýliť. Zostala som preto v miernom strese, keďže mi pán doktor na otázku, čo to tam vidíme ak je to dievčatko odpovedal, že to on nevie. Doplním, že už pri prvom tehotenstve Dr. v podobnom týždni stanovil pohlavie (chlapček) a nemýlil sa.
  Ďakujem za Váš názor.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri Trisomy testoch by nemalo dôjsť k omylu týkajúceho sa pohlavia plodu. Obmedzenie Trisomy testu týkajúce sa určenia pohlavia plodov môže byť pri tehotenstve s dvojičkami. K USG nálezu sa Vám vyjadriť neviem. Viete sa objednať na morfologické USG vyšetrenie v 20. týždni tehotenstva, kde by malo byť pohlavie jasne vidieť. Veril by som ale skôr Trisomy testom.

 • Pohlavie

  , Autor: Naďula

  Dobrý deň, prosím Vás, keby Vám pošlem sono viete mi povedať pohlavie, pretože jeden lekár mi povedal ze je to dievčatko a druhý zase že chlapec

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie je vhodné sa vyjadrovať na základe fotky, čo je statický obraz a nemusí zobrazovať potrebné štruktúry, ktoré sú dôležité pri určovaní pohlavia plodu. Záleží tiež od týždňa tehotenstva, v ktorom sa nachádzate. Vrámci morfologického USG vyšetrenia realizovanom certifikovaným lekárom v 20. - 22. týždni tehotenstva by Vám malo byť jednoznačne povedané pohlavie plodu.

 • 17tt urcenie pohlavia

  , Autor: Zabka123

  Dobry den, na poradni v 16tt mi lekarka na 100% potvrdila, ze cakame dievcatko. Existuje este moznost, ze sa z toho vykluje chlapec? Ake su Vase skusenosti?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možné je všetko, zo začiatku sme všetci dievčatá. Tým nechcem budiť nedôveru, ani spochybňovať vyšetrujúceho lekára. Ak boli podmienky vyšetrenia vyhovujúce, pohlavie pekne viditeľné a vyšetrujúci lekár si je istý, meniť sa to už nebude.

 • Ivanka

  , Autor: Buj

  Dobry den chcem sa opitat s manzelom sa chceme dozviediet co cakame ci dievcatko alebo chlapceka som pomali v13tyzdni tehotenstva a ci sa mozem objednat na 3d/4d ultrazvuk chcem radu lebo nevjem kedi sa mam objednat som prvorodicka a som s manzelom zvedawa co cakame

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste ešte v nízkom týždni tehotenstva, kde sa dá nie s úplnou presnosťou povedať pohlavie. V 20. týždni tehotenstva to už musí byť vidieť. Objednajte sa na morfologické USG vyšetrenie v 20. týždni tehotenstva.