Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,482 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pohlavie dieťaťa

  , Autor: Luciluc

  Dobrý deň. Dávala som si robiť Trisomy testy, na základe ktorých bolo stanovené pohlavie plodu ako ženské. Aktuálne som v 16 tt a podľa USG to vyzerá na chlapca. Podobné stanovisko som si vypočula od Dr. už v 11 tt, už vtedy Dr. povedal, že tam niečo vidí, pupočná šnúra by bola vraj vyššie. Čomu sa dá veriť viac? Dr. mi dnes USG ukazoval a sama som videla že tam niečo je, pri dievčatku by tam vraj nič také byť nemalo. Trisomy testy by sa ale vraj nemali v tomto mýliť. Zostala som preto v miernom strese, keďže mi pán doktor na otázku, čo to tam vidíme ak je to dievčatko odpovedal, že to on nevie. Doplním, že už pri prvom tehotenstve Dr. v podobnom týždni stanovil pohlavie (chlapček) a nemýlil sa.
  Ďakujem za Váš názor.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri Trisomy testoch by nemalo dôjsť k omylu týkajúceho sa pohlavia plodu. Obmedzenie Trisomy testu týkajúce sa určenia pohlavia plodov môže byť pri tehotenstve s dvojičkami. K USG nálezu sa Vám vyjadriť neviem. Viete sa objednať na morfologické USG vyšetrenie v 20. týždni tehotenstva, kde by malo byť pohlavie jasne vidieť. Veril by som ale skôr Trisomy testom.

Podobné otázky

 • Pohlavie plodu

  , Autor: VikiNiki

  Dobre rano prajem. v 20tyzdni tehotenstva na vyšetreni ultrazvukove zistili pohlavie dietata chlapec. Ale poslednom čase som si robila test so sodou bikarbonou a vyzera vysledok že čakam dievčatko. Tak isto tu na stranke je vypočitany cinsky kalendar že dievčatko. Ale potrebujem tak isto vediet v knižke tehotenskej mam oznacenie pohlavie plodu -Aposl. to neviem co znamena. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám bolo na morfologickom screeningu povedané pohlavie plodu, asi to bude tak. Označeniu v tehotenskej knižke nerozumiem ani ja. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa, prípadne vyšetrujúcich lekárov.

 • dievčatko

  , Autor: odbornik6

  počula som, teda aj čítala, že ak je styk hneď po menštruácii pár dní tak vtedy je v tele ženy viac ženských chromozomov a práve vtedy je predpoklad na dievča, je to pravda?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  určite nie, pretože pre pohlavie dieťaťa je rozhodujúca genetická informácia, ktorú nesie oplodňujúca spermia partnera.