• výsledky genetického ultrazvuku dvojičiek

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na Váš názor na výsledky z genetického ultrazvuku. Jedná sa o chlapčekov. Gemini biamniales monochoriales - jeden plodík výsledky v norme stav podľa MS 27+3, kompozičný vek 27+5, odhad hmotnosti 1004 g.
    Druhý plodík zaostáva - kompozičný vek 26+4, odhad hmotnosti 850 g.
    RI a. umbilicalis plodu 0,78
    RI a cerebri media plodu 0,81
    diletácia mozgových komôr 12,5 mm
    záver: diletácia laterálnych mozgových komôr plodu B - 12,5 mm - ľahká progresia oproti predchádzajúcemu nálezu 11,5 mm z 21tt. Zvýšené odporové parametre v oblasti a. umbilicalis plodu B, zaostávanie biometrie plodu B. Kontrolné sono o 2 týždne, pri progresii nálezu hospitalizácia v perinatologickom centre.
    Prosím ako zlé sú tie výsledky? ďakujem pekne za odpoveď

    Dobrý deň,
    dilatácia komôr u plodu do 15 mm je hodnotená a klasifikovaná zatiaľ ako suspektná, to znamená, že nie je vyslovene patologická len je nutné daný nalez sledovať.Zaostávanie v rastie nie je taktiež zatiaľ dramatické no je nutný monitoring stavu plodo. Viac budete vedieť pri nasledujúcej kontrole.