Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,064 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Som tehotná alebo je embrio mŕtve?

  , Autor: agatazp

  Dobrý deň,
  môj problém spočíva v tom, že poslednú menštruáciu som mala 19.12.2012. Nemala som žiadne príznaky tehotenstva. Keďže menštruáciu som nedostala ani nasledujúci mesiac (podľa cyku som ju mala mať 16.01.2013), 30. januára som si urobila dva tehotenské testy. Boli negatívne. Vo februári som sa rozhodla zájsť za gynekológom, aby mi menštruáciu vyvolal, ale pre istotu som si spravila ďalší tehotenstký test 08.02.2013. Tento však bol pozitívny. Gynekológ mi následne spravil ultrazvuk s tým, že by som mala byť v 8 tt. Oznámil mi, že v maternici našil len malý útvar, ktorý sa pravdepodobne niekoľko týždňov nevyvíja, príradne som otehotnela neskôr a som len v 4tt. O dva týždne mám ísť na kontrolu, či plod rastie. Podľa Vás, mohla som otehotnieť aj bez menštruácie alebo embrio je už mŕtve?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  presne ako vám povedal váš lekár. Do úvahy prichádzajú obe možnosti, aj včasne tehotenstvo, ktoré ešte nie je vidieť a tiež aj možnosť mŕtveho plodu. Musíte byť teraz trpezlivá.