• Otehotneni

    , Autor: j-a-j-u

    Krásný dobrý den Vám přeji, mám takovou možná malinko zvláštní otázečku, hrozně mi to vrtá hlavou a vím že tady na otázky odpovídáte tak si dovolím Vás ještě jednou svou otázkou zatížit... .-) Kamarádka dneska byla u gynekologa, snaží se o mimčo, je nezkušená v tomhle ohledu a o ovulaci apod. neměla ani tušení než jsem se ji o tom zmínila. Ptala se svého gynekologa jak je to s otěhotněním a jestli je pravda že žena může otěhotnět jen pár dní v měsíci (řekla jsem jí to já, že žena muže otěhotnět jen při ovulaci které se děje jednou v mesici) pan gynekolog ji ujistil že k oplodnění může dojít kdykoliv během cyklu bez ohledu na ovulaci, chtěla bych Vás moc poprosit o Váš názor, podle mě je to přece nesmysl... nemůžu jí to vysvětlit, mohla by jste mi prosím Vás mockrát pomoci a lajcky nezdlouhavě napsat jak to funguje a že mimo ovulaci se otěhotnět nedá? pokud plácám nesmysly a její gynekolog má pravdu omlouvám se a tedy prosím o upřesňující informace pro mě... ale myslím že tentokrát je pravda na mé straně... Já Vám moc děkuju za Váš čas a za případnou odpověď a zároveň se omlouvám za takhle položenou otázku. Nádherný den. Děkuji. J.

    Dobrý deň,
    veľmi zjednodušene povedané máte pravdu. Naozaj je najväčšia šanca na otehotenie v čase ovulácie teda len pár dní počas menštruačného cyklu. Pri pravidelnom 28 dňovom cykle je ovulácia približne medzi 11-14 dňom cyklu, počas týchto dní dochádza k uvolneniu vajíčka a teda po pohlavnom styku môže dôjsť k ich splynutiu. Pán doktor to však myslel tak, že ak žena nevie celkom presne kedy má ovuláciu, prípadne sa u nej vyskytuje nepravidelný cyklus je možné otehotnieť "kedykoľvek". A preto s možnosťou otehotnenia treba rátať "kedykoľvek" pri nechránenom pohlavnom styku.