Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,027 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • 33tt tehotenstva

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň p. doktorka,
  chcela by som sa poradiť som v 33 tt tehotenstva...už 4 den vždy rano mam redšiu stolicu držím dietu vysadila som magnezium ale vždy večer berem aktiferin...chcem sa spýtať či to môže byť z toho alebo ako dlho to môže trvať či treba ísť na výter k obvodnej alebo navštíviť radšej gynekologa, berem teraz aj Macmiror 500 na mykozu. dnes som si prvý krát dala rano smectu a uvidím...inak nemam žiadne tažkosti.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  príčin môže byť viacero, najčastejšie ide len o dietnu chybu. Veľmi zriedkavo môže aj magnesium spôsobiť riedku stolicu resp. hnačku. Aktiferin pôsobí skôr opačne. Zatiaľ sa nemusíte obávať, ak ide len o riedku stolicu jedenkrát denne, mohlo to spôsbiť magnesium a do troch dní od vysadenia by sa mohol stav upraviť, podobne aj v prípade dietnej chyby. Ak by sa zvýšila frekvencia stolíc za deň a neprechádzalo to do troch dní navštívte lekára (kľudne začnite obvodným lekárom ak nemáte iné gynekologické ťažkosti, tvrdnutie bruška, slabšie vnímanie pohybov, krvácanie).

Podobné otázky

 • Listerioza v tehotenstve

  , Autor: Leňuš21

  Dobrý deň som v 33tt tehotenstva, začala som sa cítit divne, akoby som mala zvýšenú teplotu no nenamerla som si len 37,1. V hlave mi teraz prebiehajú myšlienky na listeriozu, keďže som pred niekoľkými týždňami jedla pravdepodobne nepasterizovanu bryndzu z obchodu. Robia sa bežne na poradni testy na prítomnost listérie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, štandardne sa na tehotenskej poradni nerobia testy na listerózu. Pri podozrení na listerózu je vhodné kontaktovať aj infektológa.