Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,387 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • zvracanie

  , Autor: Evisko289

  Dobrý deň som v 10 týž. tehotenstva asi 3 týž. ráno zvraciam akúsi žltú horkú šťavu niekedy aj cez deň, málokedy vyzvraciam jedlo je to v poriadku , čakáme dvojčatá môže to byť v tom pri prvom tehotenstve som ani nevedela ze som tehotná , nič mi nebolo bolo to bezproblémové tehotenstvo. ale ked sa vyzvraciam je to už v poriadku mám taký pocit prázdna v žalúdku kým sa nevyzracam. A ešte sa chcem pani doktorka pravdepodobne bude pôrod cisársky rezom môžem žiadať po operácií ešte na sále aby mi detičky priložili k prsníku aby mali sací reflex lebo vraj detičky prvý krát priložia až na taký druhý deň , aspon tak som sa dočítala nemám presné informácie aké metódy má zaužívané nemocnica v ktorej budem rodiť ale len tak informatívne by som to chcela vedieť. dakujem vopred za vašu odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  zväčša sú prejavy tehotenského zvracania vystupňované,ak sa jedná o viacpočetnú graviditu. Tak to bude aj vo vašom prípade. Ak to neprestane, alebo nezačne sa zlepšovať do 2 týždňov je nutné vyhľadať lekára.
  Čo sa týka vašej druhej otázky, ak bude vaše tehotenstvo ukončené cisárskym rezom pravdepodobne nebude možné aby vám dieťatko priložili k prsníku, pretože budete operovaná na operačnej sále, kde je nutné dodržiavať sterilitu a prísne zásady hygieny.Detičky sa už rodia so sacím reflexom, takže sa nemusíte obávať, sací reflex bude teda mať aj keď bude priložené k prsníku o pár hodín neskôr. Ide skôr o prvotný kontakt dieťaťa a matky, ktorý budete mať aj keď nebude dieťatko prikladané k prsníku, ale prinesú vám ich ukázať.

Podobné otázky

 • Tehotenský test

  , Autor:

  Dobrý deň.
  Ja by som sa chcela informovat.
  Minuly tyzden vo stvrtok mi skoncila menstruacia. Uz cca mesiac-dva mam priznaky ako pri prvom tehotenstve.
  Stale sa mi toci hlava, je mi na zvracanie, nechuti mi jest, neustale som unavena a ospala, picha ma casto pod bruchom a v krizoch.
  Zo zvedavosti som vcera vecer (10.8.) urobila tehotensky test, kde druha ciarka bola slaba ale viditelna. Dneska rano (11.8) test bol jasne negativny.. ziadna druha slaba ciarka.
  mozem byt tehotna?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, tehotná byť môžte. Odporúčam si to odsledovať, no najlepšie je navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi na beta HCG jednoznačne potvrdí alebo vylúči tehotenstvo, prípadne stanoví ďalší postup.

 • Nevoľnosť v 35 týždni

  , Autor:

  Dobrý večer,

  Prosím Vás chcem sa opýtať som v 35 TT a niekedy mávam ešte také dni kedy mi je nevoľno od žalúdka, akoby na zvracanie a citim sa taka roztrasená. Krvné testy aj moč som mala v poriadku, je možné že sa mi takéto nevoľnosti sem tam vyskytnú aj v 3 trimestri? Ďakujem za Vašu odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hoci je to menej časté, ale áno, nevoľnosť môže pretrvávať prakticky počas celého tehotenstva.

 • Príznaky

  , Autor:

  Dobrý deň Chcrm sa spytat či môžem mať príznaky na zvracanie už začiatkom možno 3 týždňa ďakujem za odpoveď

 • Hnačka

  , Autor: Michaela

  Dobry deň pán doktorka chcem sa spýtať som v 39tt a od včera mám hnačku a sem tam pocit na zvracanie. Môže to ublizit bábätku a mám ísť na pohotovosť s tým?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané príznaky môžu nasvedčovať blížiacemu sa pôrodu. Ak Vás prehnalo len niekoľkokrát, nemusíte sa obávať, ak by ste však už nevedeli prijímať ani potravu ani tekutiny a všetko by ste vyvrátili, určite odporúčam navštíviť tehotenskú pohotovosť alebo obvodného gynekológa.

 • Môže sa jednať o tehotenstvo?

  , Autor:

  Dobrý deň, lekári mi diagnostikovali polycistické vaječníky a tým aj malú šancu otehotnieť. Tento mesiac sme mali s priateľom viac krát nechránený pohlavný styk, no nikdy sa do mňa nespravil (ale stalo sa, že sme to robili viac krát za sebou bez ochrany). Menštruácia mi mešká 17 dní, nerobím si z toho nič, keďže minule mi meškali aj 2 mesiace. Pre istotu som si spravila okolo 10tého dňa meškania test, negatívny. No pár dní do zadu mávam bolesti, kŕče ako keby mi mala prísť menštruácia, no tá neprichádza. Už druhý deň špiním, taký hnedý výtok alebo ako keby posledný deň menštruácie. Dnes sa mi stalo, že z ničoho nič mi prišlo na zvracanie, vyvracala som sa pár krát, ešte mi bolo zle a zrazu mi bolo lepšie. Prišlo a odišlo to rýchlo a trvalo to cca pol hodinku. Odvtedy mi nič nieje. Neviem z čoho to môže byť a rozmýšľam, či sa nemôže jednať o tehotenstvo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je tehotenský test negatívny na 17. deň meškania menštruácie, tehotná pravdepodobne nebudete. Pre jednoznačné potvrdenia alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj v prípade ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.