• Vodná cysta

    Dobrý deň chcela by som sa spýtať pred 2 mesiacmi mi vyšli tehotenské testy 3 pozitívne bola som na echo dr potvrdila tehotenstvo 3 tt cca 4tt som začala krvácať silno teraz sme boli na klinike aby nám pomohli z ďalším otehotnením a dr nám oznámila ze som nebola tehotná ze som mala vodnú cystu ktorá praskla a preto som mala aj také príznaky tehotenstva ze test to ukáže niekedy. Tak neviem z manželom sa nám nedarí 10 rokov a teraz mi povedala dr toto. Nechcem si ani pripustiť ze by som nemusela byt plodná alebo niečo ale dosť ma to trápi ze ešte neviem ako ďalej lebo čakám na termín ???? ďakujem

    Dobrý deň, k tomu, či sa jednalo o tehotenstvo alebo nie sa Vám neviem vyjadriť. Je však pravda, že za istých okolností môže byť tehotenský test aj falošne pozitívny. Ak sa Vám s manželom nedarí otehotnieť už 10 rokov (!), je to jednoznačne dôvod na návštevu centra asistovanej reprodukcie, kde vyšetria ako Vás, tak aj partnera. Potrebné je realizovať vyšetrenie spermiogramu, u Vás hormonálny profil, AMH a pri negatívnych výsledkoch aj hematologické, endokrinologické, genetické a imunologické vyšetrenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.