• Nedarí sa

    Dobrý deň.
    Nedarí sa mi otehotnieť už niekoľko mesiacov.Doteraz sme tomu nechávali voľný priebeh.V decembri to bude rok no ja už nedúfam, že to raz výjde.Menštruačný cyklus mi skáče od 24-30 dní.Tak krátky som ho v minulosti nemávala a ani tak dlhý.Nasadila som si kyselinu listovú a vitamín E na úpravu cyklu.
    Mám 25 rokov.
    Viete nám poradiť či by bolo dobré sledovať ovuláciu cez ovulačné testy?Skúšala som to len 2 krát, ale neviem kedy presne ovulácia nastane po pozitívnom výsledku.Aké vitamíny by mohli pomôcť? Vedel by mi môj gynekológ urobiť nejaké vyšetrenia skôr kým zájdeme do centra?Nechceme zbytočne strácať čas kedže manžel má už po 35ťke.

    Za každú radu vopred ďakujem.

    Dobrý deň, ak sa Vám nedarí otehotnieť aj napriek pravidelnému nechránenému pohlavnému styku 2 - 3 krát týždenne počas celého cyklu, okrem menštruácie už skoro rok, bude vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás eventuálne vie odoslať do centra asistovanej reprodukcie. Príčin neúspechu otehotnieť môže byť viacero. Kyselina listová je postačujúca. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.