• FSH

    , Autor: Canım155

    Dobrý deň. Žijem v zahraničí a s manželom sa snažíme skoro 4 rok o dieťa... Bola som na rôznych vyšetreniach všetko u mna je v poriadku .. nedávno som bola na hormonalnom profile a zistili mi že mam mierne zvýšený FSH hormón.. ako by som ho mohla prosím znížiť?? Zatiaľ mi ešte doktor liečbu nenasadil.. čakám na vyšetrenie ultrazvukové.. priateľ má znížený počet spermií ale inak pohybovo sú na tom dobre. Mohol by ten moj mierne zvýšený hormón branit tehotenstvu? Ak ano prosím o radu ako ho znížiť ďakujem.

    Dobrý deň, príčin zvýšenej hladiny FSH môže byť viacero.
    Zvýšené hodnoty môžu byť príčinou anovulácie, ale tiež aj predčasnej menopauzy. Áno, jednoznačne to môže spôsobovať problém s otehotnením. Vyšetril by som určite aj AMH. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť, keďže nepoznám žiadne bližšie výsledky vyšetrení, informácie, ani okolnosti.