• Adenomyoma

    , Autor: otázka dňa

    Dobrý deň, chcem sa spýtať čo to celé znamená. Popis výsledku po odstránení myomu.
    1.)-Adenomyoma, endocervical type, WHO 2014
    - bez atypií
    - bez iných podstatnejších zmien.
    2.)- súčasti endocervikálnej sliznice a nesecernujúceho endometria
    - bez hyperplázie, atypií
    - bez iných podstatnejších zmien
    3.)- nesecernujúce endometrium, priľahlé myometrium a ojedinelé mikrofragmenty endocervikálneho epitelu
    - bez hyperplázie, atypií
    - bez iných podstatnejších zmien.
    Histologia: D26.0
    Chcem sa spýtať, či bude problém s otehotnením alebo aké riziká to pre mňa znamenajú, mám 29 rokov a ešte som nikdy nerodila. V blízkej budúcnosti dieťa plánujeme. Za odpoveď vopred ďakujem.

    Dobrý deň, výsledky máte v poriadku, histológia je negatívna v zmysle malignity, jednalo sa o obyčajný myóm krčka maternice. Na otehotnenie to vplyv nemá, ale s plánovaním počkajte aspoň mesiac, dva od zákroku. Nemusíte sa obávať.