Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,446 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Špinenie

  , Autor:

  Dobrý deň 6 mesiacov beriem duphaston na upravu cyklu aj na otehotnenie pri tabletkach som mala menstruaciu na 28 deň ale posledný mesiac som mala len hnedý výtok 4 dni namiesto menštruácie moja otazka znie ci mi zase hormóny štrajkujú alebo to môže byť tehotenstvo? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možné sú viaceré možnosti. Ak u Vás nie je vylúčené tehotenstvo, môžete si realizovať tehotenský test alebo navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi ako aj USG vie potvrdiť alebo vylúčiť tehotenstvo.

Podobné otázky

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň pán Doktor.
  Pol roka užívam 2x denne inofolik a 16 deň cyklu duffaston. Mam za sebou prvý mesiac hormonálnej liečby 1x denne clostilbegid. Menštruácia mala prísť včera 4.2.2020 neprišla. Dnes len slabo špinim, skôr je to belasý hlien s červenými fliačikmy a mierne pobolieva brucho. Môže to byť znak gravidity?
  Pýtam sa preto lebo na 5 deň cyklu, ktorý teraz neviem určiť mam začať užívať 2x denne clostilbegid, ktorý sa v tehotenstve nemá užívať..Len momentálne neviem ako pokračovať, keď menzes neprišiel. Chcem sa informovať či si mám pre istotu urobiť tehotenský test?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak to nie je vylúčené, tehotná byť môžete. Špinenie môže byť aj príznakom blížiacej sa menštruácie. Ťažko je sa takto vyjadriť bez poznania bližších okolností alebo informácií. Tehotenský test nemusí v prípadne skorom štádiu tehotenstva ukázať nič. Odsledujte si to. Odporúčam v prípade nejasností alebo ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý najlepšie pozná všetky okolnosti.

 • Hnedy vytok

  , Autor:

  Dobry deň pan doktor chcem sa opytat,v septembri som mala potrat v 6tt tehotenstva, vraj znizena funkcia zlteho telieska..bola som aj na cisteni potom vsetko ok menstruacia prisla aj ostatne cykly som mala v poriadku az na december kedy mi menzes trval skoro dva tyzdne,bola som aj u doktora na vysetrenie povedal ze vsetko v poriadku ale ze tam je problem s ovulaciou tak mi predpisal inofolic a progesterone leedapharma uz to uzivam mesiac a pol v podstate teraz by mal byt druhy cykluS uzivania,uzivam to na 15den od menzesu 10dni rano a vecer,inofolic kazdy den rano a vecer.potom uz bol menzes normalny cyklus 26a 6dni menzes a teraz som 21 den cyklu mam 8dni do menstruacie a uz Mam druhy den hnedy vytok,prvy den slabsi a dnes trosku silnejsi a na toaletnom skor taky ruzovy/cerveny..myslite ze mi mohli tie tabletky rozhadzat cyklus? Predtym som mavala pravidelny tak 27/28dni.dakujem pekne za odpoved(snazime sa o dietatko)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie uprostred cyklu nie je ničím výnimočným, odsledujte si to. Nemusí sa jednať o nič vážne, ani o zlyhanie liečby. Pokračujte v nasadenej liečbe. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menzes

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor.. Asi 8 mesiacov sa snažíme po MA a kyrete. Menštruáciu mam pravidelnú 28 dní. Od kyretu mávam 2 dni pred ms špinenie a potom sa to spustí a trvá asi 5 dni. Teraz bolo znovu špinenie, menzes 1 a pol dna ktorý skončil veľmi rýchlo. Vybrala som tampón a úplný koniec.. Je to v poriadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, od stresu, po zmenu životného štýlu, životosprávy. Odsledujte si to. Snažiť sa otehotnieť môžete aj naďalej.

 • Po kyrete

  , Autor: Nathali1987

  Dobrý deň,
  13.9.2919 som mala robený kyret bábätku prestalo bit srdiečko v 10tt. Po kyrete som nemala vôbec menštruaciu až keď mi môj dr.dal 3 injekcie sa mi spustila ms. Ta zacala 24.11.2019 no čo ma prekvapilo bolo že nebola to klasická menstruacia ale skôr silnejšie špinenie ale hnedej farby ktoré po 4dnoch uplne skončilo.Menštruacne bolesti som mala veľké za to ale samotná menstruacia ak sa to dá nazvať menstruaciou bola veľmi slabá. Môžem aj po tak slabej ms očakávať ovulaciu??či je to skôr nemožné keď ms nebola taká intenzivna.Neviem či merať bazalnu teplotu a robiť ovu testy či to vôbec ma zmysel.Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruačný a ovulačný cyklus, sú dva samostatné, hormónmi riadené cykly, ktoré na seba síce naväzujú, ale fungujú samostatne. Intenzita menštruačného špinenia nepovie nič o tom, či cyklus bude alebo nebude anovulačný. To Vám vie povedať Váš obvodný gynekológ vrámci USG vyšetrenia, kde sa môže sledovať dominantý folikul a jeho progres.

 • Folikul 26mm

  , Autor: Sára

  Dobrý deň.Dnes mi bol na základe folikulometrie nameraný folikul o veľkosti 26mm..predvčerom bol 22mm..je pri tejto veľkosti možnosť,že praskne a dôjde k oplodneniu alebo je to už brané ako cysta a môžem očakávať menštruáciu?Mám už 6 deň poobede slabé špinenie s troškou krvi,je to ovulačné krvácanie alebo je to spôsobené tým veľkým folikulom?Som už 29DC a moje cykly sú v priemere 34 dňové.Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruačný cyklus a ovulačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré na seba nadväzujú. Za normálnych okolností prebieha ovulácia na 14 - 16 deň cyklu, ale môže byť aj posunutá. Ak máte 34 dňové cykly, a tento mesiac ešte ovulácia neprebehla, na 29 deň cyklu už ovulácia podľa môjho názoru neprebehne. Nepoznám však všetky okolnosti, od pravidelnosti cyklov, aj ovulačných, či nie sú prítomné anovulačné cykly, preto sa Vám k tomu bližšie vyjadriť neviem. Z nejakého dôvodu je však u Vás robená folikulometria a je sledovaný folikul aj v takýto deň cyklu. Treba sa informovať priamo u svojho obvodného gynekológa, ktorý Vám bude vedieť najobjektívnejšie odpovedať, pretože má všetky informácie ako aj pozná všetky okolnosti.