• AMH FSH

    Dobry den,

    navstivila som viacere kliniky ohladne konzultacie asistovanej reprodukcie (po 2 rokoch snazenia). Po prehliadnuti vsetkych vysledkov mna aj manzela ma jeden z doktorov upozornil na hladiny AMH- 1.1.3 ng/L, FSH- 7.6 mIU/ml (merane 2.den cyklu). Vraj su moje vajecniky ovela starsie ako moje telo (mam 31 rokov) a mala by som co najskor otehotniet. Co si o tom mam mysliet? Preco ma na to ostatni lekari neupozornili? Som z toho v strese.

    Vopred dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    fyziologické hodnoty AMH sa pohybujú od 1,5-3,5, iné zdroje uvádzajú fyziologické hodnoty od 2,0-4,0. Vaša hodnota naznačuje zníženú ovariálnu rezervu, to znamená, že funkcia vaječníkov je znížená a za istých okolností sa dá predpokladať slabšia činnosť vaječníkov. Ak sa však snažíte o otehotnenie je na zvážení využiť pomoc centra asistovanej reprodukcie, nakoľko to nemusí byť jediný problém, ktorý máte.