• Dlhé spinenie pred menstruaciou

    Dobrý den. Už dlhšiu dobu mám problém ze pred menstruaciou pár dni spinim asi 3 dni, potom príde krvácanie tiez 3 dni a zase asi 3 dni spinenie. Tento mesiac spinenie začalo už na 22 dc, menstruacia bola slabšia (len 2dni) ako inokedy a potom zase to spinenie. Žiadne kusy sliznice ale len čistá krv. Môj cyklus je 28-32 dnovy. S priateľom sa pokúsame o dieťatko ale už dlhšiu dobu sa nám nedarí. Môže to spinenie mat niečo spoločne s tým ze nemôžem otehotniet? Ovulaciu mám tiez pravidelnú ale bolestivu. Môže to mat na to nejaký vplyv? Teraz neviem či mám ísť k doktorovi lebo som čítala ze to môže mat na to vplyv, ze to môže byt hormonalna nerovnovaha. Celkove sa necítim fit, som veľmi unavena a boli ma celé telo ale zase nechcem koli každej "blbosti" behať k doktorovi. Nechcem niečo zanedbat, prosím poraďte mi. Dakujem

    Dobrý deň,
    v prvom rade je charakteristické, že menštruácia začína aj konči špinením. Preto by váš charakter menštruácie vôbec nemusel byť patologický, len mierne predĺžená doba špinenia. Samozrejme aby sa to dalo odlíšiť je nutné vyšetrenie hormonálneho profilu, a vyšetrenie hladiny progesterónu v druhej fáze cyklu. Ak tento bude znížený je príčinou špinenia pred menštruáciou a zároveň aj príčinou prečo sa vám nemusí dariť otehontieť a je nutné nasadiť od 16 dňa cyklu na 10 dni Duphaston. Určite teda lekára navštívte.