• moze masturbacia ovplyvnit otehotnenie?

    Uz vyse dvoch rokov sa snazime o druhe dieta. Prve sme pocali na prvy *sup*. Pred rokom som absolvovala vysestrenia, nasli mi akurat znizenu funkciu stitnej zlazy a teraz 3. mesiac beriem tabletky. manzel bol na spermiogram, ale vysledky boli ok. Minule sa mi priznal, ze on denne aj 1-2 x masturbuje a potom sa vecer este milujeme. Bol to pre mna sok. Moze to ovplyvnit nase snazenie, ze napr. nie je dostaocny pocet spermii pri styku so mnou? Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    ak manžel za deň pred stykom s vami 1-2 krát masturbuje s ejakuláciou je možné , že spermiogenéza nie je dostatočná a môže to spôsobovať problémy pri otehotnení, samozrejme však nemusí to byť jediný problém a taktiež negatívny vplyv má aj znížená funkcia štítnej žlazy.