• potrácanie

    , Autor: jakuj

    Dobrý deň prajem, chcem sa zatiaľ iba opýtať, keďže sa k tomu neviem nikde dopátrať, či má vplyv na opakované potraty v ranných týždňoch tehotenstva, tak v 6.-7.tt. pozitívny výsledok na vyšetrenie cross-match. A či je nutné, alebo či má význam užívať pred otehotnením alebo pred IVF prednison5. Ďakujem vopred za vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    pozitívny crossmatch test teda test, ktorý poukazuje na aktivovanie vášho imunitného systému manželovými bunkami môže byť príčinou potratu. Zväčša ide o včasný potrat ale v podstate môže byť príčinou vašich problémov. Určite by prednison mohol pomôcť, či to však bude stačit je ťažké povedať. Nutné je aj hematologické vyšetrenie zrážanlivosti vašej krvi, ktorá je taktiež veľmi častou príčinou potratov v danom týždni.